Skip to main content

Cimbalovka Tomáša Uličného vznikla v roku 2001. V priebehu svojho dlhoročného pôsobenia prešla viacerými personálnymi zmenami. V súčasnosti sa vyprofilovala na stabilné zoskupenie pozostávajúce zo štvorčlenného tímu zanietených hudobníkov, absolventov slovenských konzervatórií a vysokých škôl.

Vo svojej umeleckej činnosti sa zameriava na interpretáciu širokého spektra hudby, implikujúceho viaceré žánre, od ľudových piesní rôznych regionálnych oblastí Slovenska, folklóru okolitých európskych národov, cez slovenské, ale aj zahraničné evergreeny, populárne piesne a filmovú hudbu, až po koncertné skladby najvýznamnejších svetových hudobných skladateľov (J. S. Bach, A. Vivaldi, W. A. Mozart, J. Brahms, J. Strauss, J. Strauss jnr., G. Verdi, B. Smetana, A. Dvořák, A. Chačaturjan, A. Móži, a iní).

Cieľom kapely je poskytnúť poslucháčovi práve ten druh hudby, ktorý spĺňa jeho očakávania a vyhovieť požiadavkám rôznorodej klientely. Vysokou známkou profesionality Cimbalovky je jej flexibilita a schopnosť prispôsobiť svoju interpretáciu širokému zámeru klienta. Táto kapela ponúka koncertné vystúpenia orientované na rôznorodý charakter  hudby, spoločenské a kultúrne podujatia, plesy, firemné eventy, rodinné oslavy a jubileá, vernisáže, športové podujatia, a pod.

Vaša kapela na svadbe, Cimbalovka Tomáša Uličného

svadobný ornament

Cimbalovka Tomáša Uličného

Jedným z najčastejších angažmá Cimbalovky sú práve svadby. Svoju takmer dvadsať ročnú umeleckú prax a muzikantský kumšt dokáže prvotriedne zužitkovať a vytvoriť neopakovateľnú, jedinečnú svadobnú atmosféru.

Pôsobenie kapely na svadbe je rozmanité, v závislosti od požiadaviek klienta – vítanie hostí u ženícha doma, sprevádzanie ku neveste, hra pri odobierke, odprevádzanie snúbencov ku sobášu a interpretácia klasickej hudby počas svadobného obradu, hra rozmanitej hudby počas gratulácii a samozrejme účinkovanie kapely na svadobnej hostine – hra decentnej hudby na počúvanie, hra tanečných kôl, či zabávanie svadobčanov pri stoloch. Cimbalovka Tomáša Uličného je zárukou tej správnej, neopakovateľnej a jedinečnej atmosféry, ktorá na žiadnej skvelej svadbe nesmie chýbať.

KONTAKTUJTE MA

"*" označuje povinné polia

Dátum